25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Яка періодичність медичних оглядів водіїв?

РедагуватиУ обранеДрук

Популярні відповіді

З 1 січня 2012 року Наказом Міністерства охорони здоров'я РФ від 12 квітня 2011 № 302Н введені в дію переліки шкідливих і (або) небезпечних виробничих факторів і робіт, при виконанні яких проводяться попередні та періодичні медичні огляди (обстеження) працівників, зайнятих на важких роботах і на роботах із шкідливими і (або) небезпечними умовами праці.

Як випливає з пункту 27 Додатка № 2 до Наказу Міністерства охорони здоров'я РФ від 12 квітня 2011 № 302Н, періодичність медичних оглядів складає 1 раз на 2 роки. Відповідно дію медичної довідки про допуск до керування транспортними засобами здійснюється протягом двох років.

Раніше, відповідно до пункту 12 Додатка № 2 до Наказу МОЗ СРСР № 555 «Про вдосконалення системи медичних оглядів трудящих і водіїв індивідуальних транспортних засобів», який з 1 січня 2012 року не застосовується, періодичність медичних оглядів водіїв транспортних засобів становила 1 раз в 3 року.

Про дійсності довідки протягом 10 років

За деякими відомостями, представлених медичною клінікою, довідка про допуск до керування транспортним засобом нового зразка (форма 083 / у-89) вважається дійсною протягом 10 років (Наказ Міністерства охорони здоров'я РФ № 831н від 28.09.2010 р).

Однак у Наказі № 831н «Про затвердження єдиного зразка медичної довідки про допуск до керування транспортним засобом» говориться про облікову формою № 036-10 / у-10, яка, після її заповнення і відправки в архів, зберігається 10 років. Про терміни дії медичної довідки в Наказі Міністерства охорони здоров'я РФ № 831н нічого не говориться, оскільки терміни медичного осведетельствованія регулюються іншим правовим документом.

Слід вважати, раз медична довідка не входить в обов'язковий список документів, які водій повинен з собою возити, і під час технічного огляду транспортного засобу медична довідка не потрібна, а термін дії водійського посвідчення обмежується 10-ма роками, то звідси і випливає висновок про дію медичної довідки протягом 10 років. Таку думку вважається помилковим, тому керування транспортним засобом без допуску (минулий термін дії медичної довідки) є адміністративним правопорушенням, за яке передбачено відповідне покарання.

Джерела:

  • base.consultant.ru - Наказ Міністерства охорони здоров'я РФ від 28.09.2010 р № 831н;
  • base.consultant.ru - Наказ МОЗ СРСР від 29.09.1989 р (в ред. Від 14.03.1996 р) № 555;
  • rg.ru - Наказ Міністерства охорони здоров'я РФ від 12.04.2011 р № 302Н;
  • img.rg.ru - Додаток № 2 до Наказу № 302Н.

Додаткові посилання:

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
«Яка періодичність медичних оглядів водіїв?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Яка періодичність медичних оглядів водіїв?