25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Коли водієві дозволяється рух на жовтий сигнал світлофора?

РедагуватиУ обранеДрук

Правилами дорожнього руху (п. 6. Сигнали світлофора і регулювальника) водієві забороняється рух на заборонний сигнал світлофора. Але все ж у деяких випадках водію дозволяється здійснювати рух:

1. Якщо водій не може зупинитися без застосування екстреного гальмування перед стоп-лініей- або в її відсутність перед перехрестям (проїжджою частиною,), або в іншому місці перед світлофором чи регулювальником, не створюючи при цьому перешкод руху пішоходам (згідно з п. 6.13 ПДР), то відповідно до п. 6.14 водієві дозволяється рух на жовтий (заборонний) сигнал світлофора, або на підняту вгору руку регулювальника.

2. Якщо рух на перехресті регулюється інспектором ДПС, то водієві та іншим учасникам дорожнього руху слід керуватися сигналами регулювальника, навіть якщо вони суперечать сигналам світлофора. Про це йдеться в п. 6.15 ПДР. Тобто, якщо горить заборонний сигнал світлофора, але при цьому сигнал регулювальника дозволяє рух, то учасникам дорожнього руху дозволено відступати від заборони, встановленого сигналами світлофора.

3. Якщо водій виїхав на перехрестя при дозвільному сигналі світлофора, то п. 13.7 ПДР йому дозволено рух в наміченому напрямку, навіть якщо сигнал світлофора переключився на заборонний (жовтий, або червоний). Це може статися, коли водій при повороті наліво поступається дорогу учасникам дорожнього руху, які мають пріоритет, або при повороті направо - пропускає пішоходів.

4. Згідно ч. 1 п. 3 ст. 24.5 КоАП РФ, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате провадження підлягає припиненню, якщо водій діяв в умовах крайньої необхідності. Іншими словами, якщо водій (у разі зупинки інспектором ДПС) доведе, що він рухався на заборонний сигнал світлофора (або регулювальника) в умовах крайньої необхідності, наприклад, віз людину до лікарні, якому загрожує небезпека, то інспектор ДПС не зможе почати виробництво у справі про АПН і відпустить водія.

Однак слід завжди пам'ятати про безпеку дорожнього руху та дотримуватися правил дорожнього руху для запобігання ДТП.

Джерела:

  • gai.ru - ПДР на інформаційному порталі для водіїв;
  • consultant.ru - КоАП РФ ст. 24.5. Обставини, що виключають провадження у справі про АПН.

Додаткові посилання:

  • Коли водієві дозволяється перевищувати швидкісний режим?
  • Чи можна здійснювати обгін в зоні з обмеженою видимістю?
  • Чи дозволяється експлуатація автомобіля за відсутності заднього бампера?
  • Що робити, якщо інспектор ДПС не надав реквізити для оплати штрафу?
  • Чи має право інспектор ДПС застосовувати табельну зброю?
  • Чи має право інспектор ДПС здійснюватимуть патрулювання без нагрудного знака?
  • Чи має право інспектор ДПС нести службу на особистому транспортному засобі?
  • Чи має право інспектор ДПС приймати гроші від водія?
  • Чи має право інспектор ДПС зупиняти транспортний засіб у темний час доби?
  • На який час інспектор ДПС має право зупиняти транспортний засіб?
  • На який термін видається медична довідка про допуск до керування ТЗ?
  • Де в Інтернеті знайти Адміністративний регламент, врегульовує порядок дії співробітників ГИБДД?

А також:

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
«Коли водієві дозволяється рух на жовтий сигнал світлофора?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Коли водієві дозволяється рух на жовтий сигнал світлофора?