25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Чи може інспектор ДПС зупинити транспортний засіб у темний час доби в умовах обмеженої видимості?

РедагуватиУ обранеДрук

Відповідно до Наказу № 185 від 2 березня 2009 року "Про затвердження Адміністративного регламенту МВС РФ виконання державної функції з контролю і нагляду за дотриманням учасниками дорожнього руху вимог у галузі забезпечення безпеки дорожнього руху» (в ред. Наказу МВС РФ від 31.12.2009 N 1023), пунктом 43 встановлено:

  • в темний час доби інспектору ДПС дозволяється зупиняти транспортний засіб, де це не забороняється правилами дорожнього руху;
  • в умовах обмеженої видимості співробітник ДПС повинен нести службу на освітлених ділянках доріг, мати світиться жезл і світлоповертаюче спорядження.

Але в разі необхідності припинення злочину, запобігання реальної загрози заподіяння шкоди життю, здоров'ю та (або) майну учасників дорожнього руху, а також випадків позначення місця зупинки патрульним автомобілем з увімкненими спеціальними світловими сигналами, іншими засобами регулювання і організації дорожнього руху, посадовій особі дозволяється зупиняти ТС в будь-якому місці дорожніх споруд. Про це йдеться в пункті 66 Наказу № 185.

Якщо все ж ІДПС зупинив транспортний засіб в порушення чинного Наказу № 185 і має намір скласти протокол або винести постанову про адміністративне правопорушення, водію слід нагадати інспекторові, що він діє з порушенням Законодавства РФ і його дії будуть в обов'язковому порядку оскаржені.

  • Це важливо:

Відповідно до п. 1 ст. 1.6 і п. 3 ст. 26.2 КоАП РФ особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, не може бути піддано адміністративному покаранню і заходам забезпечення провадження у справі про адміністративне правопорушення інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом, а докази, отримані з порушенням закону, не допускається використовувати в матеріалах справи .

У більшості випадків на інспектора ДПС це діє витвережували і водія відпускають без складання протоколу, навіть якщо є склад адміністративного правопорушення. Якщо все-таки ІДПС склав протокол, то водієві рекомендується не погоджуватися з правопорушенням, а в поясненні вказати на існуючі порушення з боку інспектора ДПС. Надалі це дозволить оскаржити дії посадової особи і, можливо, протокол буде анульовано.

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
«Чи може інспектор ДПС зупинити транспортний засіб у темний час доби в умовах обмеженої видимості?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Чи може інспектор ДПС зупинити транспортний засіб у темний час доби в умовах обмеженої видимості?