25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

На якому футбольному матчі команда захищала ворота суперника?

РедагуватиУ обранеДрук

Країни Карибського регіону проводять міжнародний футбольний турнір, який називається Кубок Карибського Моря «Шелл» (Shell Caribbean Cup). Так от, в 1994 році відбувся дивовижний випадок в історії футболу. Багато хто не вірять цьому - та все тому що важко в це повірити.

Отже, Група 1. У групі зібралися збірні Барбадос, Гренади і Пуерто Ріко, і тільки одна команда за регламентом повинна виходити з групи в наступний раунд фінальної фази. Команда Гренади в першому турі перемогла Пуерто Ріко з рахунком 2: 0, в той час як Барбадос свою зустріч з пуерторіканцем програв з мінімальним рахунком 0: 1.

Гренада 3 очки різниця м'ячів 2: 0

Пуерто Ріко 3 очки різниця м'ячів 1: 2

Барбадос 0 очок різниця м'ячів 0: 1

Отже, до останнього туру в групі Гренада прийшла на першому місці, і потрібно було не програти Барбадосу. Щоб зайняти перше місце, Барбадосу кров з носу потрібно було перемагати в очній зустрічі збірну Гренаду, причому з різницею в 2 м'ячі. Все б нічого, якби не країною править турніру, за яким слідувало, що золотий гол в доданий час прирівнювався двом голам.

Отже, останній матч групи: Барбадос-Гренада. Забивши швидкі два голи, Барбадос повів у матчі з рахунком 2: 0. Цей рахунок, що влаштовує барбадосцев, тримався аж до 83-ї хвилини. На превеликий жаль останніх, автогол практично звів зусилля нанівець. Рахунок став 2: 1. І гренадци встали біля своїх воріт, щільно обороняючись від суперника - адже третій гол у їхні ворота стане катастрофою.

Бачачи, що час летить, матч наближається до завершення, двоє захисників Барбадосу (Сіел і Стаут) обменивающиеся пасами між собою зрозуміли, що їхній команді не вдасться забити гол у хвилини, що залишилися, і Сіел поміняв орієнтацію і навмисне забив гол у свої ворота. Таким чином він заробив для своєї команди цілих 30 хвилин доданого часу, протягом яких можна забити один гол - «золотий гол» - який, рівний 2 звичайним голам, допоможе вивести команду на перше місце.

Сторопівши від такого розвитку справ, гравці Гренади мало не скам'яніли. Все стало з ніг на голову: тепер гренадцам треба забити гол. Причому, немає різниці, в які ворота! І вони, природно, вибрали найлегший шлях: вони побігли забивати гол у свої ворота! Комедія тільки починалася.

Барбадосци, як Карпов у свої кращі часи, прорахували все наперед. Вони кинулися до воріт суперника, і ... почали захищати ворота Гренади від автоголу Гренади. Позаду воротаря гренадцев встав захисник Барбадосу Сіел - він уособлював собою останній рубіж. До великого задоволення, приколу і заморив зібралася глядачів, в останні дві хвилини основного часу плюс чотири хвилини доданого часу гренадци намагалися забити гол - без розбору - в будь-які ворота, а барбадосци - оборонялися як біля своїх воріт, так і біля воріт суперника.

І Барбадос вистояв! Гренаді не вдалося забити гол! Навіть у свої ворота!

У доданий час геніальний план Барбадосу спрацював. Гравець Барбадосу Торн забив «золотий гол», який автоматично припинив гру і зробив рахунок 4: 2 на користь Барбадосу. І за різницею м'ячів, Барбадос завоював путівку у фінальну фазу Кубка країн Карибського моря. На стадіоні National Stadium в Бріджтауне стояв регіт і веселощі.

Тренер збірної Гренади Джеймс Кларксон був в люті після матчу:

- Відчуваю себе обхітренним. Людині, якій заманулося прийняти такі правила, пряма дорога до психлікарні. Гра, при якій так багато ошелешених футболістів бігали по полю, взагалі не повинна була відбудуться за логікою речей. Наші гравці не знали в який бік бігти щоб атакувати ворота: в наші ворота або у ворота суперника. Подібного я в житті не бачив. За футбольними правилами і традиції, потрібно забивати гол ворота опонента, а не в свої ворота, щоб перемогти у матчі.

Іточнік: kronportal.ru, Sport.ru