25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Чи має право роботодавець скорочувати вагітну жінку?

РедагуватиУ обранеДрук

Переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності або штату мають працівники з більш високою продуктивністю і кваліфікацією.

При рівній продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається:

  • сімейним - при наявності двох або більше утриманців (непрацездатних членів сім'ї, які перебувають на повному утриманні працівника або отримують від нього допомогу, яка є для них постійним і основним джерелом засобів до існування);
  • особам, в сім'ї яких немає інших працівників з самостійним заробітком;
  • працівникам, що отримали в період роботи у даного роботодавця трудове каліцтво або професійне захворювання;
  • інвалідам Великої Вітчизняної війни та інвалідам бойових дій по захисту Батьківщини;
  • працівникам, що підвищують свою кваліфікацію за напрямком роботодавця без відриву від роботи.

Колективним договором можуть передбачатися інші категорії працівників, що користуються переважним правом на залишення на роботі при рівній продуктивності праці і кваліфікації.

Також не допускається розірвання трудового договору у зв'язку зі скороченням чисельності або штату з вагітними жінками, з жінками, що мають дітей віком до трьох років, самотніми матерями, які виховують дитину віком до чотирнадцяти років (дитини-інваліда до вісімнадцяти років), іншими особами, які виховують зазначених дітей без матері.

Джерела:

  • consultant.ru - законодавча база (ст. 179 ТК РФ);
  • consultant.ru - законодавча база (ст. 261 ТК РФ).

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
«Чи має право роботодавець скорочувати вагітну жінку?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Чи має право роботодавець скорочувати вагітну жінку?