25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Чи зобов'язаний працівник, що звільняється за власним бажанням, відпрацьовувати два тижні?

РедагуватиУ обранеДрук

Виходячи з визначення «відпрацювання», якою, згідно з тлумачним словником російської мови під редакцією Т.Ф. Єфремової, вважається відшкодування працею заподіяної шкоди, боргу і т.п., відпрацювання відноситься до форми примусової праці. Проте відповідно до Конституції Російської Федерації одним з основних принципів правового регулювання трудових відносин та інших безпосередньо пов'язаних з ними відносин зізнається: заборона примусової праці.

Тому з метою дотримання трудових прав і свобод громадян в Трудовому кодексі РФ поняття «відпрацювання» не існує.

Згідно зі статтею 80 ТК РФ працівник має право розірвати трудовий договір, попередивши про це роботодавця в письмовій формі не пізніше ніж за два тижні. Після того, як роботодавець отримає заява працівника про звільнення, починається протягом зазначеного терміну.

Не дивлячись на існуючий термін в два тижні, працівник має право звільнитися вже наступного дня після попередження роботодавця в таких випадках:

  • за угодою між працівником і роботодавцем;
  • у випадках, коли заява працівника про звільнення за його ініціативою (за власним бажанням) обумовлена неможливістю продовження їм роботи (зарахування в навчальний заклад, вихід на пенсію та інші випадки);
  • у випадках встановленого порушення роботодавцем трудового законодавства та інших нормативних правових актів, містять норми трудового права, локальних нормативних актів, умов колективного договору, угоди або трудового договору.

Джерела:

  • consultant.ru - Трудовий кодекс РФ, стаття 80;
  • slovopedia.com - визначення «відпрацювання» в тлумачному словнику російської мови під редакцією Т.Ф. Єфремової.

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
«Чи зобов'язаний працівник, що звільняється за власним бажанням, відпрацьовувати два тижні?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Чи зобов'язаний працівник, що звільняється за власним бажанням, відпрацьовувати два тижні?