25900 авторів і 91 редактор відповіли на 98952 питання,
розмістивши 129771 посилання на 81900 сайтів, приєднуйтесь!

Реклама партнерів:

Чи має право охоронець оглядати особисті речі покупця?

РедагуватиУ обранеДрук

Відповідно до статті 27.7 Адміністративного кодексу РФ, особистий огляд, огляд речей, що знаходяться при фізичній особі (покупці, або споживача) здійснюються у разі необхідності з метою виявлення знарядь вчинення або предметів адміністративного правопорушення посадовими особами, зазначеними в статтях 27.2, 27.3 Кодексу про адміністративні правопорушення.

Згідно із зазначеними статтями (27.2 і 27.3 КоАП РФ), особистий огляд, огляд речей, що знаходяться при покупцеві, або споживача, проводити співробітники служби безпеки (СБ) торгових точок не мають право.

Однак, якщо співробітник СБ є посадовою особою (працює в органах внутрішніх справ), тоді його повноваження дозволяють здійснити огляд речей, особистий огляд споживача в рамках Федерального законодавства: з складанням протоколу про адміністративні правопорушення і в присутності двох понятих тієї ж статі, що і додивлятися обличчя.

Іншими словами, у охоронця, що не має посвідчення співробітника поліції, відсутні повноваження для складання протоколу про адміністративне правопорушення, оформлення якого є обов'язковою умовою при проведенні огляду (ч. 6 ст. 27.7 КоАП РФ). Єдине, що може зробити працівник служби безпеки, попросити покупця показати особисті речі-а при достатніх підставах, що вказують на протиправні дії споживача, охоронець має право викликати співробітників поліції, але додивлятися покупця і його особисті речі йому категорично забороняється.

Джерела:

  • consultant.ru - КоАП РФ ст. 27.3. Адміністративне затримання;
  • consultant.ru - КоАП РФ ст. 27.7. Особистий огляд, огляд речей, що знаходяться при фізичній особі.

Реклама партнерів:

РедагуватиУ обранеДрук

Схожі питання


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
«Чи має право охоронець оглядати особисті речі покупця?»

В інших пошукових системах:

GoogleЯndexRamblerВікіпедія

» » Чи має право охоронець оглядати особисті речі покупця?