XXI Зимові Олімпійські ігри у канадському місті Ванкувері проходять з 12 по 28 лютого 2010 року.
Слоган Олімпіади узятий з тексту національного гімну Канади. Він представлений французькою та англійською мовами (ці мови є офіційними мовами країни).
- По-англійськи: «With glowing hearts » - «З палаючими серцями».
- По французьки: «Des plus brillants exploits» - «До блискучих подвигів ».
82 країни учасниці Олімпіади:
- Австралія
- Австрія
- Албанія
- Алжир
- Андорра
- Аргентина
- Вірменія
- Азербайджан
- Білорусія
- Бельгія
- Бермуди
- Болгарія
- Боснія і Герцоговина
- Бразилія
- Великобританія
- Угорщина
- Гана
- Німеччина
- Гонконг
- Греція
- Грузія
- Данія
- Ізраїль
- Індія
- Іран
- Ірландія
- Ісландія
- Іспанія
- Італія
- Казахстан
- Кайманові острови
- Канада
- Кіпр
- Киргизія
- Китай
- КНДР
- Колумбія
- Латвія
- Ліван
- Литва
- Ліхтенштейн
- Македонія
- Мексика
- Молдавія
- Монако
- Монголія
- Марокко
- Непал
- Нідерланди
- Нова Зеландія
- Норвегія
- Пакистан
- Перу
- Польща
- Португалія
- Росія - посилання на російськомовний сайт Олімпіади
- Румунія
- Сан-Іаріно
- Сенегал
- Сербія
- Словаччина
- Словенія
- США
- Таджикистан
- Тайвань
- Туреччина
- Узбекистан
- Україна
- Фінляндія
- Франція
- Хорватія
- Чорногорія
- Чехія
- Чилі
- Швейцарія
- Швеція
- Естонія
- Ефіопія
- ПАР
- Південна Корея
- Ямайка
- Японія
Церемонія відкриття Олімпіади відбудеться 12 лютого (18: 00-21: 00) у Ванкувері на BC Place Stadium.
Церемонія закриття Олімпіади відбудеться 28 лютого (17: 30-20: 00) на тій же спортивній арені.
Розклад змагань Олімпіади з видів спорту
Біатлон (Розігрується десять комплектів медалей)
- 13 лютого 2010 - жінки, 7,5 км, спринт.
- 14 лютого 2010 - чоловіки, 10 км, спринт.
- 16 лютого 2010 - чоловіки, 12,5 км, гонка преследованія- жінки, 10 км, гонка переслідування.
- 18 лютого 2010 - чоловіки, 20 км, індивідуальна гонка- жінки, 15 км, індивідуальна гонка.
- 21 лютого 2010 - жінки, 12,5 км, мас-старт чоловіки, 15 км, мас-старт.
- 23 лютого 2010 - жінки, 4х6 км, естафета.
- 26 лютого 2010 - чоловіки, 4х7,5 км, естафета.
Початок масових стартів: 21.45 за московським часом.
Початок естафет: 22.30 за московським часом.
Бобслей (Три комплекти медалей)
- 20 лютого 2010 - чоловіки, двійки, 1 і 2 заїзд (кваліфікація).
- 21 лютого 2010 - чоловіки, двійки, 3 і 4 заїзд (фінал).
- 23 лютого 2010 - жінки, 1 і 2 заїзд (кваліфікація).
- 24 лютого 2010 - жінки 3 і 4 заїзд (фінал).
- 26 лютого 2010 - чоловіки, четвірки, 1 і 2 заїзд (кваліфікація).
- 27 лютого 2010 - чоловіки, четвірки, 3 і 4 заїзд (фінал).
Гірськолижний спорт (Десять комплектів медалей)
- 13 лютого 2010 - чоловіки, швидкісний спуск.
- 14 лютого 2010 - жінки, супер комбінація.
- 16 лютого 2010 - чоловіки, супер комбінація.
- 17 лютого 2010 - жінки, швидкісний спуск.
- 19 лютого 2010 - чоловіки, слалом, супер гігант.
- 20 лютого 2010 - жінки, слалом, супер гігант.
- 21 лютого 2010 - чоловіки, слалом-гігант.
- 24 лютого 2010 - жінки, слалом-гігант.
- 26 лютого 2010 - жінки, слалом.
- 27 лютого 2010 - чоловіки, слалом.
Керлінг (Два комплекти медалей)
- 16 лютого 2010 - чоловіки, попередній етап-жінки, попередній етап.
- 17 лютого 2010 - чоловіки, попередній етап-жінки, попередній етап.
- 18 лютого 2010 - чоловіки, попередній етап-жінки, попередній етап.
- 19 лютого 2010 - чоловіки, попередній етап-жінки, попередній етап.
- 20 лютого 2010 - чоловіки, попередній етап-жнещіни, попередній етап.
- 21 лютого 2010 - чоловіки, попередній етап-жінки, попередній етап.
- 22 лютого 2010 - чоловіки, попередній етап-жінки, попередній етап.
- 23 лютого 2010 - чоловіки, попередній етап-жінки, попередній етап.
- 24 лютого 2010 - чоловіка або жінки, тай-брейк.
- 25 лютого 2010 - чоловіки, полуфінал- жінки, півфінал.
- 26 лютого 2010 - жінки, ігри за 3-е і 1-е місця.
- 27 лютого 2010 - чоловіки, ігри за 3-е і 1-е місця.
Ковзанярський спорт (Дванадцять комплектів медалей)
- 13 лютого 2010 - чоловіки, 5000 м, фінал.
- 14 лютого 2010 - жінки, 3000 м, фінал.
- 15 лютого 2010 - чоловіки, 500 м, фінал.
- 16 лютого 2010 - жінки, 500 м, фінал.
- 17 лютого 2010 - чоловіки, 1000 м, фінал.
- 18 лютого 2010 - жінки, 1000 м, фінал.
- 20 лютого 2010 - чоловіки, 1500 м, фінал.
- 21 лютого 2010 - жінки, 1500 м, фінал.
- 23 лютого 2010 - чоловіки, 10000 м, фінал.
- 24 лютого 2010 - жінки, 5000 м, фінал.
- 26 лютого 2010 - чоловіки, командна гонка переслідування, кваліфікація- жінки, командна гонка переслідування, кваліфікація.
- 27 лютого 2010 - жінки, командна гонка переслідування, фінал- чоловіки, командна гонка переслідування, фінал.
Лижне двоборство (Три комплекти медалей)
- 14 лютого 2010 - 90 м стрибки з трампліну, індівід.- 15 км лижна гонка, індивід.
- 23 лютого 2010 - 120 м стрибки з трампліну, командние- естафета 4х5 км, командні.
- 25 лютого 2010 - 120 м стрибки з трампліна- лижна гонка, спринт 7,5 км.
Лижні гонки (Дванадцять комплектів медалей)
- 15 лютого 2010 - жінки, 10 км роздільний старт чоловіки, 15 км, роздільний старт.
- 17 лютого 2010 - чоловіки / жінки, 1.5 км спринт, кваліфікація та фінал.
- 19 лютого 2010 - жінки, 7,5 + 7,5 км, гонка переслідування.
- 20 лютого 2010 - чоловіки, 15 км + 15 км, гонка переслідування.
- 22 лютого 2010 - чоловіки, жінки, командний спринт.
- 24 лютого 2010 - чоловіки, 4х10 км, естафета.
- 25 лютого 2010 - жінки, 4х5 км, естафета.
- 27 лютого 2010 - жінки, 30 км, мас-старт.
- 28 лютого 2010 - чоловіки, 50 км, мас-старт.
Стрибки з трампліна на лижах (Три комплекти медалей)
- 12 лютого 2010 - чоловіки, 90 м, індивідуали, кваліфікація.
- 13 лютого 2010 - чоловіки, 90 м, індивідуали, фінал.
- 19 лютого 2010 - чоловіки, 120 м, індивідуали, кваліфікація.
- 20 лютого 2010 - чоловіки, 120 м, індивідуали, фінал.
- 22 лютого 2010 - 120 м, команди, фінал.
Санний спорт (Три комплекти медалей)
- 13 лютого 2010 - чоловіки, одиночки 1 і 2 заїзди (кваліфікація).
- 14 лютого 2010 - чоловіки, одинаки, 3 і 4 заїзди (фінал).
- 15 лютого 2010 - жінки, одинаки, 1 і 2 заїзди (кваліфікація).
- 16 лютого 2010 - жінки, одинаки, 3 і 4 заїзди (фінал).
- 17 лютого 2010 - двійки, 1 і 2 заїзди (фінал).
Скелетон (Два комплекти медалей)
- 18 лютого 2010 - чоловіки / жінки 1 і 2 заїзд (кваліфікація).
- 19 лютого 2010 - жінки / чоловіки 3 і 4 заїзд (фінал).
Сноубординг (Шість комплектів медалей)
- 15 лютого 2010 - чоловіки, сноуборд-крос, кваліфікація та фінал.
- 16 лютого 2010 - жінки, сноуборд-крос, кваліфікація та фінал.
- 17 лютого 2010 - чоловіки, хафпайп, кваліфікація, frac12- фіналу та фінал.
- 18 лютого 2010 - жінки, хафпайп, кваліфікація, frac12- фіналу та фінал.
- 26 лютого 2010 - жінки, паралельний гігант-слалом, кваліфікація та фінал.
- 27 лютого 2010 - чоловіки, паралельний гігант-слалом, кваліфікація та фінал.
Фігурне катання (Чотири комплекти медалей)
- 14 лютого 2010 - пари, коротка програма.
- 15 лютого 2010 - пари, довільна програма.
- 16 лютого 2010 - чоловіки, коротка програма.
- 18 лютого 2010 - чоловіки, довільна програма.
- 19 лютого 2010 - танці на льоду, обов'язкова програма.
- 21 лютого 2010 - танці на льоду, оригінальний танець.
- 22 лютого 2010 - танці на льоду, довільна програма.
- 23 лютого 2010 - жінки, коротка програма.
- 25 лютого 2010 - жінки, довільна програма.
- 27 лютого 2010 - показові виступи.
Фрістайл (Шість комплектів медалей)
- 13 лютого 2010 - жінки, могул, кваліфікація та фінал.
- 14 лютого 2010 - чоловіки, могул, кваліфікація та фінал.
- 20 лютого 2010 - жінки стрибки, кваліфікація.
- 21 лютого 2010 - чоловіки, скі-крос, кваліфікація та фінал.
- 22 лютого 2010 - чоловіки стрибки, кваліфікація.
- 23 лютого 2010 - жінки, скі-крос, кваліфікація та фінал.
- 24 лютого 2010 - жінки, стрибки, фінал.
- 25 лютого 2010 - чоловіки, стрибки, фінал.
Хокей (Два комплекти медалей)
- 13 лютого 2010 - жінки, попередній турнір.
- 14 лютого 2010 - жінки, попередній турнір.
- 15 лютого 2010 - жінки, попередній турнір.
- 16 лютого 2010 - жінки, попередній турнір- чоловіки, попередній турнір.
- 17 лютого 2010 - жінки, попередній турнір- чоловіки, попередній турнір.
- 18 лютого 2010 - жінки, попередній турнір- чоловіки, попередній турнір.
- 19 лютого 2010 - чоловіки, попередній турнір.
- 20 лютого 2010 - жінки, матчі за 5-8 місце-чоловіки, попередній турнір.
- 21 лютого 2010 - чоловіки, попередній турнір.
- 22 лютого 2010 - жінки, матчі за 7-е і 5-е місця, півфінали.
- 23 лютого 2010 - чоловіки, плей-офф за вихід в frac14- фіналу.
- 24 лютого 2010 - чоловіки, 1/4 фіналу.
- 25 лютого 2010 - жінки, матчі за 3-е і 1-е місця.
- 26 лютого 2010 - чоловіки, півфінали.
- 27 лютого 2010 - чоловіки, матч за 3-е місце.
- 28 лютого 2010 - чоловіки, фінал.
Участь в Олімпіаді візьмуть вісім жіночих збірних з хокею ...
- Жіноча збірна Канади
- Жіноча збірна США
- Жіноча збірна Фінляндії
- Жіноча збірна Швеції
- Жіноча збірна Швейцарії
- Жіноча збірна Росії
...і дев'ять чоловічих збірних з хокею
Група A:
- Чоловіча збірна Канади
- Чоловіча збірна США
- Чоловіча збірна Швейцарії
Група B:
Група C:
- Чоловіча збірна Швеції
- Чоловіча збірна Фінляндії
- Чоловіча збірна Білорусії
Шорт-трек (Вісім комплектів медалей)
- 13 лютого 2010 - жінки, 500 м, кваліфікація- жінки, естафета 3000 м, кваліфікація-
чоловіки, 1500 м і фінал. - 17 лютого 2010 - чоловіки, 1000 м, кваліфікація- чоловіки, естафета 5000 м, кваліфікація-
жінки, 500 м, фінали. - 20 лютого 2010 - жінки, 1500 м, кваліфікація та фінал- чоловіки, 1000 м, фінал.
- 24 лютого 2010 - жінки, 1000 м, кваліфікація- чоловіки, 500 м, кваліфікація- жінки, 3000 м, естафета, фінали.
- 26 лютого 2010 - чоловіки, 500 м, фінал- жінки, 1000 м, фінал- чоловіки, естафета 5000 м, фінал.